NAUDI – ініціатор змін у напрямку лібералізації експорту ОВТ

image
28.01.2022

Наприкінці 2021 року, після зміни керівництва Міністерства економіки та Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України, Національна Асоціація оборонної промисловості України звернулася із низкою пропозицій щодо внесення законодавчих змін, в тому числі щодо скасування ліцензій на експорт власної продукції державними і приватними підприємствами оборонних галузей.

У п’ятницю, 28 січня, за активної участі фахівців NAUDI на базі Міністерства економіки відбулася робоча нарада щодо лібералізації законодавчої та нормативної бази з галузі експортного контролю.

В ході наради було розглянуто проект змін до Закону України «Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання». Зокрема серед напрацювань, що пропонуються NAUDI:


• скасування необхідності отримання окремих повноважень на здійснення міжнародних передач товарів військового призначення компаніями приватного і державного секторів;
• приведення визначень, які є в цьому Законі, у відповідність із визначеннями, приведеними в Митному та Податковому кодексах України;
• внесення змін до постанов КМУ, які регулюють проведення експертизи в галузі експортного контролю щодо термінів розгляду звернень підприємств, а також визначення чітких критеріїв проведення міжвідомчого узгодження.

Згідно із дослідженням, в Україні стрімко зростає кількість приватних підприємств ОПК. Пропорційно збільшується і частка приватних підприємств у виконанні державного оборонного замовлення. Наразі приватний сектор виконує понад 60% ДОЗу. Подальший розвиток українських оборонних підприємств тісно пов’язаний з можливістю безперешкодно здійснювати зовнішньоекономічну діяльності відповідно до принципів, викладених у Законі України «Про зовнішньоекономічну діяльність».

«Ми в NAUDI глибоко вивчаємо досвід і найкращі законодавчі практики країн-лідерів ринку ОВТ – зазначив Андрій Сенченко, голова NAUDI. – Це дозволяє нам, як фахівцям здійснювати експертне оцінювання чинного законодавства України та вносити пропозиції, прийняття яких сприятиме збільшенню обсягів зовнішньоекономічної діяльності ОПК, розвитку наукового та виробничого потенціалу та, як наслідок, – посиленню захисту національної безпеки України».

Сьогодні регуляції щодо необхідності отримання повноважень на здійснення міжнародних передач товарів військового призначення та товарів, які містять відомості, що становлять державну таємницю (ліцензій), вже втратили зміст, але продовжують суттєво стримувати просування вітчизняної продукції на зовнішні ринки. Більш того, такі законодавчі бар’єри створюють додаткові корупційні ризики та суперечать не лише положенням Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність», а й міжнародній практиці.

Drivers
image

IIS Error Logs and Other Ways to Find ASP Net Failed Requests

31 Серпня 2022 • ~ 4 хвилини
Читати повністю
Drivers
image

How to Save a Screenshot as a PDF on Windows 10 Computers

24 Серпня 2022 • ~ 4 хвилини
Читати повністю
Drivers
image

c++ How can I take a screenshot in a windows application?

24 Серпня 2022 • ~ 4 хвилини
Читати повністю
Drivers
image

How to Quickly Take a Screenshot in Windows Tech

24 Серпня 2022 • ~ 4 хвилини
Читати повністю