На нараді в Міністерстві оборони підприємства ВПК та профільні об’єднання спільно з відомством погодили текст постанови, яка остаточно врегулює питання законності прибутків оборонно-промислового комплексу.
 
У вівторок, 31 жовтня, за дорученням Міністра оборони України Рустема Умєрова, на виконання рішення Верховної Ради України щодо реалізації постанови №10071, згідно з якою Кабмін має гарантувати виконавцям державних контрактів з оборонних закупівель компенсацію всіх економічно обґрунтованих витрат, а також суми прибутку, в Міноборони відбулась нарада з представниками профільних об’єднань та керівниками оборонних підприємств – постачальниками Міноборони.
 
У ході наради заступник міністра оборони Юрій Джигир представив текст проєкту постанови Міністерства оборони, яка має врегулювати всі суперечливі питання з українськими оборонними підприємствами та остаточно розв'язати проблеми в оборонно-промисловому комплексі, які виникли через неправомірні висновки Державної аудиторської служби (ДАСУ), згідно з якими весь прибуток постачальників Міноборони було розцінено як «збитки держави».
 
Керівник Всеукраїнського об'єднання обласних організацій роботодавців підприємств легкої промисловості Олександр Соколовський зазначив, що на ринку оборонних закупівель склалася величезна проблема, яка могла довести до банкрутства і виробників зброї, і всі підприємства легкої промисловості, які працювали з Міноборони та іншими державними замовниками.
 
«Ми всі, хто шиє в Україні, постачаємо продукцію набагато дешевше, ніж турецькі та китайські виробники, сплачуємо тут зарплати та податки, вітаємо кроки, які допомагають розв'язати нарешті цю проблему, що поставила під загрозу існування цілих галузей», – наголосив він.
 
Конструктив у підході Міноборони відзначив генеральний директор ТОВ «Українська бронетехніка» Владислав Бельбас.
 
«За перші два тижні повномасштабної війни колектив нашої компанії зробив надзусилля задля забезпечення Збройних Сил технікою та боєприпасами. Протягом цих двох років ми продовжуємо працювати на межі можливостей. І нарешті від Міністерства оборони та міністра Рустема Умєрова бачимо зворотний зв'язок, який свідчить, що українські виробники потрібні українській державі», – зазначив Владислав Бельбас.
 
Голова Всеукраїнського об'єднання федерації роботодавців машинобудівної промисловості Віталій Немілостівий зазначив, що український оборонно-промисловий комплекс має потужний потенціал: «Якщо Міноборони продовжить відкрито комунікувати та співпрацювати з реальним сектором та виробниками, ми маємо всі шанси отримати ті самі результати, які ми маємо, наприклад, з високоточними протитанковими засобами ураження - «Стугною», «Корсаром, по інших типах озброєння», – наголосив Немілостівий.
 
«Текст постанови погоджений із представниками асоціації, ми бачимо реальне бажання з боку Міноборони розв'язати цю проблему», – зазначив виконавчий директор Національної асоціації підприємств оборонної промисловості України Максим Полив’яний.
 
За словами заступника голови Національної асоціації підприємств оборонної промисловості Сергія Висоцького, конструктивна позиція нового керівництва Міноборони дозволяє сподіватись, що Україна зможе суттєво наростити власне виробництво і зосередитись на потребах фронту, не відволікаючись на безпідставні перевірки ДАСУ: «Відбулась конструктивна дискусія, під час якої були з'ясовані всі суперечливі питання та погоджено консолідований текст. І ця постанова, і підхід Міністерства оборони дає надію, що українські виробники зможуть працювати та зосередити ресурси на створенні нових робочих місць, а головне – на постачанні вкрай необхідної на фронті зброї».